Новини

Що таке анорексія та як її виявити

Анорексія – це розлад харчової поведінки, який характеризується аномально низькою масою тіла, сильним страхом набрати вагу і спотвореним сприйняттям власної фігури. Людині з анорексією здається, що вона товста, навіть якщо у неї нормальна або знижена маса тіла.
Анорексія – це спосіб впоратися з емоційними проблемами, стресом і низькою самооцінкою. Обмеження в їжі може дати відчуття контролю над власним життям.
Цей розлад може бути у людей будь-якого віку, статі, раси, а також у людей з будь-якою вагою, формами та розміром тіла. Анорексія найчастіше виникає у підлітків та в молодих жінок. Крім того, її також діагностують у чоловіків та (дедалі частіше) – у дітей і літніх людей.

Симптоми анорексії

В анорексії є кілька симптомів:
  • людині – менш як 18 років, а її вага та зріст – нижчі, ніж мають бути для цього віку;
  • у дорослої людини – незвично низький індекс маси тіла (ІМТ);
  • людина пропускає прийоми їжі або їсть дуже мало;
  • людина вважає, що вона товста, навіть якщо у неї здорова або недостатня вага;
  • приймання препаратів, які пригнічують апетит;
  • припинення менструації у жінок;
  • фізичні проблеми, як-от запаморочення, випадіння волосся або сухість шкіри.
Анорексія часто зустрічається у підлітків

Діагностика анорексії

Якщо в лікаря є підозра на анорексію, то він проведе фізичний огляд. Крім цього, може призначити:
  1. аналізи – загальний аналіз крові та аналізи крові для перевірки роботи печінки, нирок і щитоподібної залози;
  2. інші обстеження – можуть зробити рентген для оцінки щільності кісток, для виявлення переломів кісток, пневмонії або проблем із серцем. Щоб перевірити, чи немає порушень у роботі серця, можуть виконати електрокардіографію.
Лікар розпитає пацієнта про його думки, почуття та харчову поведінку. Може попросити заповнити опитувальник психологічної самооцінки.

Лікування анорексії

Лікування складається з кількох етапів.
Психотерапія. Когнітивно-поведінкова терапія найкраще допомагає побороти анорексію. Її мета – нормалізувати харчові звички та поведінку, які сприяють набору ваги. Вона допоможе змінити переконання, які заважають людині повноцінно харчування.
Ліки. Якщо у людини є інший розлад, наприклад, депресія, то можуть призначити препарати для лікування цього захворювання. Але зазвичай застосовують препарати для покращення апетиту. Один з них – "Подорожника сік" від української фармацевтичної компанії Лубнифарм. Цей натуральний засіб містить унікальний склад, який природним чином стимулює роботу шлунку, покращує травлення і підвищує апетит. Що є вкрай важливо для людей з анорексією.
Набір ваги. У цьому допоможе дієтолог, він пояснить, як і що їсти, щоб набрати вагу. Також може знадобитися допомога психолога, якщо в людини з анорексією є страх набрати вагу.
Якщо у вас є симптоми анорексії або ви думаєте, що у вас може бути розлад харчової поведінки, зверніться по допомогу до спеціаліста. Якщо ви приховуєте анорексію від близьких, спробуйте знайти людину, якій ви довіряєте, щоб поговорити з нею про те, що з вами відбувається.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я

ПЕРЕД ЗАСТОСУВАННЯМ ПРЕПАРАТУ ПРОКОНСУЛЬТУЙТЕСЬ З ЛІКАРЕМ ТА ОЗНАЙОМТЕСЯ З ІНСТРУКЦІЄЮ НА ЛІКАРСЬКИЙ ЗАСІБ

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоров’ям, обов’язково зверніться до лікаря.
2024-11-26 14:00